Wyniki II edycji Konkursu
Uprzejmie informujemy, że Zespół składający się z naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego rozstrzygnął drugą edycję Konkursu na esej z zakresu problematyki współczesnych stosunków międzynarodowych i studiów kulturoznawczych. W tegorocznej edycji Konkursu napłynęło ponad 150 prac, które napisane zostały na wysokim poziomie merytorycznym. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie.
W imieniu władz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów Konkursu (zarówno z miejsc 1,2,3, jak również osoby wyróżnione) do wzięcia udziału
w uroczystości rozdania nagród, ktora odbędzie się 13 października w Krakowie. Dokładne informacje na temat programu znaleźć można na stronie: http://www.wsmip.uj.edu.pl/aktualnosci/-/journal_content/56_INSTANCE_P2eY/41658/62136082
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w uroczystości kontaktując się z Panem Doktorem Piotrem Bajorem (piotr.bajor@uj.edu.pl) w nieprzekraczalnym terminie
do 8 października 2014 r.
Temat nr 1: Polityka wielokulturowości w Europie i na świecie – dobre praktyki i nietrafione rozwiązania |
Imię i nazwisko | Szkoła, adres |
1 miejsce Magdalena Dołęga | I LO im. K. Wielkiego Olkusz |
2 miejsce Maja Kabus | II LO im. Staszica J. Piłsudskiego 1 42-600 Tarnowskie Góry |
3 miejsce Paweł Siwek | I LO im. Słowackiego Dąbrowskiego 36 41-500 Chorzów |
Wyróżnienia: |
Agata Mróz | Janów Lubelski |
Ewelina Sowa | II LO im. Staszica J. Piłsudskiego 1 42-600 Tarnowskie Góry |
Martyna Wieczorek | II LO im. Skłodowskiej Curie Końskie |
Aleksander Kalisz | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach |
Temat nr 2: Wyzwania i problemy współczesnej demokracji |
Imię i nazwisko | Szkoła, adres |
1 miejsce Anna Szczepanek | II LO im. S. Staszica Tarnowskie Góry |
2 miejsce Emilia Jorgen | III LO Dubois 28 45-070 Opole |
3 miejsce Ewelina Rąpała | I LO im. K. Wielkiego Olkusz |
Wyróżnienia: |
Adam Filus | IV L.O. im. Stanisława Staszica Sosnowiec |
Aleksandra Szastak | V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie |
Agnieszka Wawrzosek | |
Temat nr 3: Ruch oburzonych i obywatelska partycypacja młodych w funkcjonowaniu państw i społeczeństw |
Imię i nazwisko | Szkoła, adres |
1 miejsce Milena Traczyńska | Ostrowiec Świętokrzyski |
2 miejsce Łukasz Kondraciuk | IV LO im. Kopernika Rzeszów |
3 miejsce Aleksandra Wanat | II LO Staszica Tarnowskie Góry |
Wyróżnienia: |
Patrycja Ślązak | III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach |
Aleksandra Dudko | Prudnik |
Temat nr 4: Kryzys na Ukrainie – uwarunkowania, przebieg i jego konsekwencje geopolityczne |
Imię i nazwisko | Szkoła, adres |
1 miejsce Paweł Rutkowski | V LO im. Marii Skłowskiej-Curie Ul. Lipowa 7 20-020 Lublin |
2 miejsce Eryk Krysztoforski | LO nr I w Oświęcimiu |
3 miejsce Kevin Foglar | ZSO NR 1 im. Jana Długosza Nowy Sącz |
Wyróżnienia: |
Paweł Sala | IV LO im. Kopernika Rzeszów |
Sylwia Paluch | Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju |
Ilona Mazur | ZSP im. Konarskiego w Jędrzejowie |
Jakub Madej | V LO w Krakowie |
Temat nr 5: Polska w UE – bilans członkostwa i współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej |
Imię i nazwisko | Szkoła, adres |
1 miejsce Michał Kulbacki | LO nr 2 Opole |
2 miejsce Monika Baran | LO nr 1 im. Staszica Ostrowiec Świętokrzyski |
3 miejsce Krzysztof Plata | Nowy Sącz |
Wyróżnienia: |
Joanna Turska | VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie |
Katarzyna Jałocha | VI LO im. Mickiewicz, Kraków |
Dominik Albiniak | Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza Janów Lubelski |